تبلیغات
علوم غریبه - بهشت و جهنم
 
درباره وبلاگ


هنگام نیاز به این شماره تماس بگیرید 09147159867

مدیر وبلاگ : آرش حسن بور
نویسندگان
نظرسنجی
بازدید کننده محترم لطفا نظر خویش را راجع به وبلاگ و موضوعات آن براساس گزینه های زیر انتخاب نمایید؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
علوم غریبه
خواستن توانستن است
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
دوشنبه 27 شهریور 1391 :: نویسنده : آرش حسن بور

فریادهای لغت شناسان

علماء علم لغت که در رشته خود واقعاً به نویسندگان کمکی بسزا نموده اند. در پیرامون زقوم نظریه ها عنوان کرده اند و او را از پشت پرده سوال بیرون آورده و درباره اش مطالبی را به رشته تحریر درآورده اند که پاسخگوی هزاران گم کرده آرزو و گمشده می باشد.

مجمع البحرین، مؤلف عالیقدر این اثر نفیس درباره زقوم می نگارد : زقوم درختی است که تلخ و بد مزه و بد بو می باشد که اهل جهنم (البته ظالمان) را وادار می سازند که از آن تناول نمایند.

مفردات قرآن، مؤلف این اثر نیز درباره زقوم می نگارد : زقوم خبیث ترین درختهائی که (اهل آتش) را خوراک[۲] می باشد ناسازگار.

اختری کبیر، که از علمای لغت ترک می باشد و کتابش نیز به زبان ترکی نوشته شده است درباره زقوم می نویسد : زقوم طعام شول را می گویند که در آن خرما و سر شیر می باشد.

فرهنگ خیام، نویسنده این کتاب لغت م.ع.ت در پیرامون زقوم اینطور نظریه می دهد : زقوم طعامی است که در آن خرما و شیر وجود داشته باشد و آن نیز درختی است در دوزخاسرار وحی

آن لحظه که جبرئیل امین بر محمد فرود آمد و پیام الهی را بدو رساند، لبان مبارک حضرتش آرامش خویش را از دست داده و فرمود : ان شجرت الزقوم طعام الائیم و کاتبان وحی فوراً ضبط کردند. بعد از چندی انسانی که می توان بدو گفت حیوان زیرا خوی حیوانی در او بود. ابوجهل را می گویم که عموی پیامبر عزیز بود این مرد خبیث و کثیف و خائن برخاسته با صدای شیطانی خود فریاد برآورد : کنیز من مقداری برای من و دوستانم زقوم بیاور. کنیزک فوری سبدی از خرما که قدری تلخ بود مهیا کرد. باز حنجره لعنتی خود را باز کرد و گفت : مهمانان من تزقم کنیم با این که محمد (ص) ما را می ترساند از آن و خیال می کند که آتش درخت می رویاند در حالیکه آتش درخت را می سوزاند در همین لحظات دردناک بود که جبرئیل بر حضرتش نازل شده عرض کرد : یا محمد، حق سلامی می رساند و می فرماید به آنها بگو انا جعلناها فتنه للظالمین خلاصه حضرتش دهان ابوجهل و پیروان او را بسته آنها را محکوم کرد.

اما بیچاره ابوجهل و ابوجهلهای زمان خودمان که هر کدام به نوعی در بین مردم خودنمائی می کنند و اظهار عقیده می نمایند. زیرا درک نکرده اند، که خدای ما قادر است بر اینکه منع کند آتش را از سوزاندن آن و ثانیاً بدبخت ابوجهل، نمی داند (چون فهم و شعور ندارد) که درختی که در جهنم می روید جنس آن با درختهای بهشتی و دنیا فرق دارد. اصل خلقت و ایجاد در عنصر اصلی آن درخت از آتش است. آتش که آتش را نمی سوزاند. مانند ماهی که اصل خلقتش از آب بوده و در زیر آب هم غرق نمی گردد.

بعد از حضرت رسول اکرم هر کدام از معصومین مسلماً در پیرامون قرآن که تفسیر می فرمودند به این موضوع اشاره کرده اند و بنده بیان پنجمین اختر شیعه حضرت امام محمد باقر (ع) را اختیار کردم تا برایتان بنگارم. حضرت می فرماید :

از زشتی صورت و کرهات عفونت و چرک به سر شیطان تشبیه کرده اند و شاخه های آن درخت اشراب شده و پرورش یافته است از آتش جهنم، میوه آن نیز آتش می باشد، برگهایش از آتش خلق شده است. به هنگام تناول کردن از آن، آن را تلخ تر از صبر و بد بو تر از میته متعفنه و سخت تر از آهن می یابند. آنگاه متذکر می شوند آنچه را که در دنیا اکل نموده اند از طعامهای لذیذ

این بود اسرار وحی که بر حضرتش نازل شد.


غوغای زقوم

بطوریکه مشاهده فرمودید زقوم آرام، آرام غوغای عجیبی به پا کرد از اول نزول آیه که به جهنمیان بشارت خلقتش را می داد تا کنون که مفسرین عالی مقام بسان استاد علامه حضرت محمدحسین طباطبائی دام ظله در تفسیر نفیس و علمی المیزان فریاد بر می آورد و برایت غوغاگران سلف در می آید بد نیست تا اندازه قدرت کنجکاوی و توانایی قلم بیان مفسرین را هم مطالعه کنید.

صاحب مجمع البیان می نویسد : زقوم میوه درختی است که مکره شمرده شود و در عرف هم می گویند تزقم کرد این طعام را، وقتی که اخذ کند آن را روی کراهت و مشقت و نیز گفته اند میوه درخت است که در آتش آن را دوزخیان (اهل آتش) چیده تا تناول کنند. لحظه ای که بدان دست می زنند و لمس می نمایند آن را زبر و خشن می یابد و بوی گند هم دارد و نیز باز گفته اند : از درختهای مشهور دنیا است که اعراب آن را می شناسند و عده ای هم گفته اند که عربها آن را نمی شناسند به دلیل اینکه لحظه ای که آیه زقوم نازل شد قریش گفتند : ما آن را نمی شناسیم تا آخر تفسیر آن

اما آنچه مسلم است این درخت میوه ای تلخ دارد که تناول آن مشکل می باشد که ظالمان مجبوراً باید از آن بخورند. آنقدر می خورند که طبق بیان قرآن شکمشان بعد از خوردن آن می ترکد. ولی قرآن خود نیز این آیه را تفسیر می نماید.

می فرماید : انها شجره تخرج فی اصل الجهیم که ریشه آن در قعر جهنم است. خوراک دوزخیان خاصه ظالمان می باشد.

نتیجه پس درخت زقوم که میوه آن برای عاصیان به پیشکش می برند در جهنم روئیده و میوه اش مثال سر شیطانها می باشد. که ظالمین باید از آن بپاس ظلم و ستمهائی که کرده اند تناول نمایند.


نوع مطلب : بهشت وجهنم، 
برچسب ها : عای مرجانه برای شیرین شدن، دعای زبان بند .تحبیب .روا شدن حاجات، ختمی بسیار مجرب وموثر، مشکلات کودکان، شخص پر خواب، اثبات علمی تاثیر دعا و نیایش در زندگی، : جادو در دنیای تالکین، چاكرا، رزق و روزی گشایش مجرب، بسته بودن بخت جادو، ذكر لا حول و لا قوة الا بالله، جن، چطور موكل داشته باشیم تسخیر همزاد، پیدا كردن مال گم شده یا دزدیده شده، شیخ بهایی (قدس سره)، آموزش علم رمل، علم رمل، چشم زخم، نوشتن دعا وطلسم، خواص حروف ابجد، دعا و ذكر در مورد محبت بین زن و شوهر، جهت خانه، انگشتر، قوانین علوم غریبه، علوم خفیه، (کله سر) نا گفته هایی از علوم باطنی، رمل، علوم خفیه، چگونه روح احضار كنیم، علوم غریبه موجودات نا مرئی، موکلین الله تعالی، فرشتگان الله تعالی، همزاد، جسم پاک، طی الارض، حقیقت همزاد، عمل تسخیر، منشیات گوشت، حرص، طمع، شهوت، حسد، کینه، جهل، ظلم، غضب، خطرات همزاد، ماه قمری ایت الکرسی، چهار قل، کارد فولادی، چاکرا، رنگ چاکرا، انواع چاكرا در بدن، تست چاکرا، چاکرا چیست، چاکرا و علوم غریبه، چگونگی فعال كردن چاكرا، سنگ های شفا بخش، تندیس، تخت جمشید، نگین عقیق، مرجان قرمز، فیروزه، عقیق، آتلانتیس، جواهرات، طلسم، کاهنان، مراکز انرژی، کانی ها، مدیتیشن، طیفهای رنگی، رنگین کمان، ماورا، دریچه های قلب، آب، آتش، خاک، نمک دریا، آرامش، تاثیر سنگ ها بر چاكراهای بدن، تاثیر سنگ ها بر علوم دیگر، با سنگ ها سلامت باشید، شهادت آب، ایموتو، prayer Marjane for being sweet، the language of prayer. Thbyb. valid Hajat of، hollyhock highly experienced and effective، children's problems، one full bed، scientifically proven effective prayer life، : Magic in Tolkien's world، chakra، provisions، qualified for opening day، closed-favored Magic، above and around La la Ella Ballh strengths، Jen، I have a client capturing twin، finding lost or stolen property، Sheikh Bahai (Qods pure)، Raml science education، science Raml، sore eyes، pray write Vtlsm، properties Abjd letters، prayers and mentioned about the love between husband and wife، the house، ring، strange laws of science، occult science، (the head) saying that the inner science، Raml، How to summon a spirit، invisible creatures stranger Sciences، clients of Allah، the angels of God، Twin، clean body، the earth، the twin، the capture، meat clerk، greed، lust، envy، hatred، ignorance، oppression، wrath، twin dangers، Pool Alkrsy lunar months، four twin، steel knives، chakra colors، chakra types in the body، chakra test، chakra's، Chakra and strange science، how to activate the chakras، healing stones، statues، beds Jamshid، agate، pearl، red coral، turquoise، Atlantis، jewelry، spell، priests، energy centers، minerals، meditation، color spectrum، rainbow، Tiki، heart valves، water، fire، soil، sea salt، peace، Effect of stones on the body's chakras، stones impact on other sciences، with your health stones، testimony to the water، Beethoven، Abbaspour، موزیک، موزیک جدید، دانلود موزیک، باطل کردن طلسم، عکس، عکس بازیگران، عکس هنرمندان، عکس قدیمی، موسیقی، دانلود موسیقی، دانلود عکس، عکس خوانندگان، طب سنتی، طب قدیمی، فال، فال قهوه، فال تالوت، فال تولد، ماه تولد، فیلتر شکن، دانلود فیلتر شکن، فیلتر شکن جدید، اخبار، گوناگون،
لینک های مرتبط :


شنبه 18 شهریور 1396 07:55 ق.ظ
Valuable info. Lucky me I found your web site by chance, and I'm shocked why this coincidence didn't happened in advance!
I bookmarked it.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 03:49 ب.ظ
Appreciating the dedication you put into your site and in depth information you present.
It's great to come across a blog every once in a while that isn't the same unwanted
rehashed information. Wonderful read! I've bookmarked
your site and I'm including your RSS feeds to my Google account.
دوشنبه 21 فروردین 1396 06:10 ب.ظ
This design is spectacular! You most certainly know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job.
I really loved what you had to say, and more than that,
how you presented it. Too cool!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر